1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Jak napisać skuteczny brief dla agencji. Jak napisać skuteczny brief dla agencji. Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu współpracy z agencją reklamową, znalazłeś potencjalnych zleceniobiorców i… co dalej? Zastanawiasz się co napisać w pierwszym mailu, aby agencja zajęła się twoim projektem? Z tego tekstu dowiesz się: czym jest brief, do czego służy i jak go przygotować, aby uzyskać najlepszą ofertę od agencji.

Co to jest Brief


Brief to dokument zawierający krótki opis firmy, projektu, który chcesz zrealizować, a także twoje potrzeby i oczekiwania wobec agencji reklamowej. Najważniejsze w jego tworzeniu są konkrety – to dzięki nim agencja będzie mogła zdecydować się na podjęcie współpracy i przygotuje dla ciebie spersonalizowaną ofertę.

Czy warto przygotować brief?


Warto! Dzięki dobrze przygotowanemu briefowi oszczędzisz czas zarówno swój, jak i pracowników agencji. Przesyłając dokument już w pierwszym mailu, zmniejszysz liczbę telefonów, maili i spotkań, podczas których agencja musiałaby pytać cię o każdy szczegół dotyczący projektu. Co więcej, zwiększasz swoje szanse na współpracę z agencjami z większym doświadczeniem i udokumentowanymi sukcesami. Niektóre takie agencje z góry odrzucają współprace z klientami, którzy nie przygotowują briefu lub robią to bardzo pobieżnie.

Jak napisać brief dla agencji?


Skuteczny brief = skuteczne działania. Jeśli poświęcisz czas na przygotowanie dobrego briefu, unikniesz nieporozumień. Rozpisz swój projekt według poniższych punktów, aby ułatwić swoją współpracę z agencją reklamową.


1. Dane podstawowe

 

Zobacz naszą ofertę:


2. Informacje na temat projektu

 


3. Opis grupy docelowej


4. Konkurencja


5. Dodatkowe informacje

 

Podsumowanie


Wysłanie dobrego briefu ułatwi i usprawni twoją współpracę z potencjalną agencją marketingową. Dzięki niemu pracownicy agencji będą mieli szerszy pogląd na sytuację i przygotują precyzyjną ofertę dla twojej firmy.


Jeśli ten tekst był dla ciebie pomocny, zapoznaj się z naszą ofertą – z pewnością wspólnie znajdziemy najlepszą drogę do realizacji twoich projektów.

Zobacz również:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Profesjonalny projekt internetowej strony firmowej

Co powinien zawierać?

Aby dotrzeć do szerszego grona klientów strona internetową firmy jest podstawą. Profesjonalne jej wykonanie jest kluczem do sukcesu, ale i także dobrą formą reklamy, która w dzisiejszych czasach jest dźwignią handlu. Witryna strony internetowej musi być atrakcyjna dla potencjalnych klientów nie tylko pod względem wizualnym, estetyczny, ale i również funkcjonalnością, przejrzystością odnajdowania informacji oraz pozycjonowania, o tym nie można zapomnieć. Przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę w profesjonalnym projekcie internetowej strony firmowej.

Aspekt wizualny, pierwsze na co potencjalny klient zwraca uwagę


Istotnym faktem jest to, aby cała oprawa graficzna projektu strony internetowej współgrała z motywem działania konkretnej firmy. Należy wziąć pod uwagę także docelową grupę odbiorców, aby szatę graficzną dostosować do ich oczekiwań. Gotowe szablony w tym wypadku odpadają. Usługi w naszej firmie FOXMEDIA są ściśle dopasowane do każdego klienta, nie działamy szablonowo.


Łatwość wyszukania najważniejszych informacji oraz intuicyjność strony są także ściśle połączone z aspektem wizualnym. Strona firmowa nie może tylko pięknie wyglądać, musi stanowić dobre źródło informacji, być przygotowana w profesjonalny sposób.

Responsywna strona firmowa


W dobie dzisiejszych czasów nie korzystamy jedynie z komputerów, laptopów. Większa część użytkowników nie rozstaje się ze smartphonami, więc ukłon w ich stronę to responsywność strony firmowej, cóż to jest? Jest to przede wszystkim dopasowanie treści na stronie także do urządzeń mobilnych, czyli chociażby rozdzielczości strony. Jest to bardzo ważna informacja dla kontrahentów, że są traktowani w sposób profesjonalny. Prawdą jest, że do szewskiej pasji może doprowadzić wersja strony firmowej na telefonie, na której nie jesteśmy w stanie wyczytać nic z mikroskopijnej czcionki, czy braku możliwości kliknięcia w interesującą nas zakładkę.

Zobacz naszą ofertę:

Content bez tego ani rusz


Mimo idealnie stworzonej strony internetowej zarówno pod kątem technicznym jak i wizualnym jeśli zabraknie na niech ruchu, czyli stałych odwiedzin niestety, ale popularność strony będzie jedynie spadała. Istotnym aspektem jest jej wyróżnienie w internecie, aby zapewnić jak największą ilość odwiedzających stronę osób. Jest to możliwe poprzez zapewnienie ciekawych treści, które także warto, aby zawierały słowa klucze w danej dziedzinie.


Nie chodzi jedynie o przygotowanie merytorycznych tekstów na profesjonalną stronę firmową. Zawartość strony ma także szalenie ważne znaczenie w pozycjonowaniu stron www. Dzięki temu strona firmy może znaleźć się w pierwszych wynikach wyszukiwania.

Zbadanie potrzeb klientów


Na co zwraca uwagę w pierwszej kolejności klient wchodząc na stronę internetową? Jakie informacje powinny być najbardziej czytelne, czy gdzie powinny się znajdować? Są to pytanie niby teoretyczne, jednak w praktyce okazuje się, że najczęściej szukanymi informacjami na stronie są albo dane teleadresowe bądź oferta z cennikiem.


Faktem jest to, że dane,które mają być umieszczone na stronie powinny być konkretne, to także jak i również kwestie doradzenia co dodać, co ująć, inne sprawy techniczne znajdziecie Państwo w naszej ofercie FOXMEDIA.

Wymagania Google


Skoro mamy już opracowany pewien projekt internetowej strony firmy warto także, aby zadbać o aktualne wymagania Google. Specjaliści w swojej dziedzinie są na bieżąco z dostępnymi aktualizacjami. FOXMEDIA zapewnia odpowiednie algorytmy strony internetowej, które decydują właśnie o wspomianym wcześniej pozycjonowaniu stron. Doprowadzenie do tego, aby strona osiągała wysokie wyniki wyszukiwania równa się z zapewnieniem wejść potencjalnych zainteresowanych ofertą klientów.

FOXMEDIA profesjonalne projekty stron internetowych


Wstępny zarys strony internetowej już jest, oczekiwania klientów w momencie rozeznania rynku także zatem pozostaje jedynie zaufanie specjalistom z FOXMEDIA. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz skorzystanie z usług, dzięki którym Państwa firma osiągnie wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Zobacz również:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Jak przygotować materiały na nową stronę internetową dla firmy? Przygotowując stronę internetową, konieczne jest stworzenie wysokiej jakości treści. Może być ona w formie tekstowej lub wizualnej. Na początku kluczowe jest, aby odpowiednio ją kategoryzować. Tak, aby użytkownik strony mógł łatwo odnaleźć wszystkie niezbędne informacje, których szuka.

Podział strony na kategorie

Aby firma stała się doskonałą wizytówką firmy, warto zastanowić się, jak powinna wyglądać. Jakie informacje chce się przekazać klientowi? Co jest najważniejsze, a w co zajrzą jedynie zdecydowani?


Kategorie informacji należy podzielić na katalogi. Dzięki temu można łatwo rozrysować i zaplanować stronę główną, na której znajdzie się na przykład zakładka „o firmie” lub zakładka z ofertą czy cennikiem. Ważne jest także, aby umieścić zakładkę z danymi kontaktowymi. W obrębie każdej zakładki mogą znajdować się podkatalogi, opisujące np. konkretne usługi znajdujące się w ofercie.

Jak stworzyć wartościową treść na stronę internetową?


Strona internetowa powinna być nie tylko reprezentatywna, ale także praktyczna. Musi znaleźć się na niej wartościowa treść najwyższej jakości, czyli tzw. content. Teksty znajdujące się na stronie powinny być maksymalnie merytoryczne, interesujące, a przede wszystkim oryginalne.
Nie można skupiać się jedynie na ilości tekstów. Zaufanie konsumentów wzbudza się przede wszystkim jakością. Absolutnie niedopuszczalne jest jakiekolwiek kopiowanie treści ze stron internetowych konkurencji.

Potrzebujesz stronę internetowa dla swojej firmy, zgłoś się do nas: Strona internetowa dla firmy


Kopiowanie jest zabronione nie tylko ze względu na przepisy oraz zaufanie odbiorców. Nieoryginalna treść na stronie może negatywnie wpłynąć na widoczność strony w wyszukiwarce. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiedzialnie i świadomie zadbać o treści umieszczane na stronie internetowej.
Warto umieszczać regularnie, nawet jeśli w dużych odstępach czasu wartościowe treści, wnoszące cenne informacje do życia czytelników i potencjalnych klientów.

Estetyka przygotowanych treści – dlaczego jest ważna?


Przygotowując treści na stronę internetową, warto zadbać o ich estetykę. W obecnych czasach konsumenci skupiają się na treści jedynie na kilka sekund. Dlatego tak istotne jest, aby znaleźć sposób na przyciągnięcie ich uwagi.


Poprawnie i oryginalnie sformatowany tekst może być znacznie bardziej interesujący oraz czytelny. Dzięki czemu klienci mogą chętniej zostawać na stronie i zaznajamiać się z całością wpisu, a tym samym z ofertą firmy.
Treść mająca znaleźć się na stronie powinna posiadać liczne nagłówki oraz akapity. Dzięki krótkim fragmentom tekstu uwaga czytelnika pozostaje skupiona.
Formatując treść, warto zainteresować się także urozmaiceniami tekstu. Można stosować:


I wiele innych interesujących i praktycznych rozwiązań. Urozmaicenia tekstu dodatkowo podnoszą wartość przygotowanej treści i pomagają poprawnie pozycjonować stronę.

Zdjęcia i grafiki na stronę internetową

Jak przygotować?


Szykując grafiki, które mają zostać umieszczone na stronie internetowej, konieczne jest ich staranne przygotowanie – zarówno pod względem tematycznym, jak i technicznym.


Grafiki oraz zdjęcia powinny być odpowiednio dobrane do konkretnych kategorii, tak aby w pełni do nich pasowały i stanowiły doskonałe uzupełnienie. Rodzaje grafik mogą być bardzo różne, od zdjęć wykonywanej pracy, przez różnorodne certyfikaty i dyplomy, aż po zdjęcia pracowników i klientów.


Zdjęcia wykorzystywane na stronach internetowych powinny być wysokiej jakości, jednak ze względu na najczęściej występujące ekrany o rozdzielczości mniejszej niż 1920px x 1080px, zazwyczaj zbyteczne jest ładowanie obrazów w rozdzielczości przekraczającej Full HD. Zbyt duże zdjęcia i grafiki mogą spowolnić działanie strony, co negatywnie wpłynie na ilość odwiedzających. Obecnie użytkownicy nie mają cierpliwości i jeśli strona ładuje się dłużej niż 2/3 sekundy, zwyczajnie rezygnują.


Najlepiej jest wybierać fotografie w rozdzielczości 1680×1050. Pozwoli ona na oglądanie wyraźnych zdjęć, bez konieczności nużącego oglądania jak strona się ładuje.


Zdjęcia przygotowywane do umieszczenia na stronie powinny zapisane w formacie jpg. Natomiast w przypadku grafik innego rodzaju, takich jak wykresy, infografiki lub ilustracje, preferowane rozszerzenie to png.
Chcąc dopasować stronę internetową do potrzeb swojej firmy, warto skorzystać z oferty naszej firmy
Zobacz również:

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Infografika jako element strategii w marketingu internetowym

Obecnie ludzie są wręcz przytłoczeni informacjami. Dla marketerów oznacza to, że wybrana strategia marketingowa musi być lepsza, aby przekazać komunikat i wymaga czegoś więcej niż tylko tekstu lub obrazów. W końcu obraz przedstawia tysiąc słów, zwłaszcza gdy informacje są złożone lub zdigitalizowane. W ostatnich latach infografiki stały się sposobem na zwięzłość informacji i prezentację ich w atrakcyjny, łatwy do zrozumienia i łatwy do zapamiętania sposób.

Jak zrobić infografikę

Jak zrobić infografikę


Jeśli uważasz, że infografiki są dobrym dodatkiem do istniejących strategii content marketingowych, oto kilka ważnych powodów, dla których powinieneś dodać infografiki do swojej strategii content marketingowej.

Zobacz nasze przykłady:

Jak zrobić infografikę


Aby zrobić dobrą infografikę, musisz zebrać odpowiednie dane, napisać atrakcyjny tekst i zaprezentować go w skuteczny i przyjemny wizualnie sposób. Jeśli to zrobisz, możesz przedstawić nawet ciężkie tematy w zabawny, zrozumiały i niezapomniany sposób.

Infografika jako element strategii marketingu internetowego


Dodatkowo świetna infografika nakłania wręcz innych ludzi o udostępnianie Twoich treści, co pomaga budować Twoją markę i zdobywać cenne linki zwrotne do witryny, poprawiając tym samym SEO. W rzeczywistości wiele stron internetowych z łatwością udostępnia infografiki, dołączając osadzone linki, dzięki czemu właściciele witryn mogą łatwo umieszczać infografiki na swoich stronach internetowych. Kolejną korzyścią z osadzenia infografiki jest zapewnienie, że Twoje linki zwrotne są zawarte w grafice. Jakie są inne korzyści w zastosowaniu infografiki w strategii marketingu internetowego?

Infografika jako viral


Bardziej prawdopodobne jest, że staną się viralem. Ponieważ infografiki przyciągają naszą uwagę i zachęcają do czytania, widzowie będą częściej udostępniać je w mediach społecznościowych. Kilkanaście udostępnień w Internecie lub mediach społecznościowych może dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy innych odbiorców, dzięki czemu nasza infografika rozprzestrzenia się w Internecie.

Infografika – jeden obraz – 1000 słów

Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?

Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?


Mogą pomóc Ci przyciągnąć więcej odbiorców. Ludzie obecnie nie mają na nic czasu. Rzadko się zdarza, że czytają długie i skomplikowane artykuły, nawet jeśli przekazuje cenną wiedzę. Dlatego marketing sieciowy potrzebuje czegoś wyjątkowego – infografiki. Infografika potrafi zamienić wszystkie nudne i monotonne artykuły w ciekawy tekst, który zawiera informacje w formie wizualnej. W dzisiejszych czasach jesteśmy przytłoczeni tysiącami artykułów o polityce, technologii itp. Nie chcemy więc czytać ich w całości, bo zwyczajnie nie mamy na to czasu. Co robimy? Skanujemy je w poszukiwaniu najważniejszych informacji (większość z nas czyta tylko tytuł i wybiera najważniejsze aspekty). Jeśli zaczniemy tworzyć proste i przyciągające wzrok infografiki, możemy nie tylko przyciągnąć odbiorców treścią wizualną, ale także naszą kreatywnością, przełoży się to na bycie na naszej stronie.

Infografika – szybka prezentacja trudnych zagadnień

Upraszczają złożone zagadnienia i pomysły. Infografika upraszcza i promuje pewne rzeczy dla odbiorcy. Dlatego nie ma lepszego sposobu na przedstawienie złożonych problemów lub pomysłów niż użycie infografiki. Infografiki mogą zawierać zdjęcia, grafiki związane z postaciami z bajek, memy, wykresy, GIF-y itp. Wszystko po to, aby jak najbardziej przyciągnąć publiczność poprzez szybkie zrozumienie i atrakcyjność wizualną.

Infografika przyciąga uwagę

Odbiorcy zostają z Tobą na dłużej. Wizualna treść dostarczana przez infografikę zwykle przyciąga publiczność znacznie dłużej niż zwykłe bloki tekstowe. Dzieje się tak dlatego, że używając animowanej grafiki i kolorowych zdjęć umożliwiamy czytelnikom szybkie zrozumienie jej znaczenia i treści, a co najważniejsze, możemy szybko przyciągnąć ich uwagę. Infografiki nie są zwykle bardzo długie, a poszczególne części bardzo ograniczone, co oczywiście przekłada się na czas spędzony na stronie, obiecując, że infografika szybko przekaże potrzebne informacje.
Dodatkowo duża część ruchu sieciowego pochodzi z telefonów komórkowych i innych urządzeń. Jeśli potrzebujesz treści zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych, infografiki są idealnym wyborem. Infografiki są zwykle w formacie pionowym, co świetnie nadaje się do przewijania. Możesz łatwo przeglądać infografiki na telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

Kampanie reklamowe


co dla Ciebie zrobimy?

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?


Foxmedia to zespół specjalistów, którzy to pomogą Ci w stworzeniu praktycznego, przemyślanego rozwiązania, który to skutecznie przełoży się na sprzedaż Twoich usług czy produktów. Współpracując z nami możesz być pewny, że nieszablonowo podejdziemy do każdego z Twoich zleceń, co umocni Twoją markę na tle innych na rynku.


Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy, czym jest kreatywność. Każdy detal w naszych projektach jest starannie zaprojektowany. Nie inaczej jest również w przytoczonym przez nas projektach infografiki. Do każdego zlecenia jest oddelegowany indywidualny opiekun oraz grafik. Jest to gwarancja terminowości oraz największej staranności wykonywanych przez nas usług. Jeżeli jest zainteresowany naszymi usługami, to zapraszamy do współpracy. Obsługujemy zarówno wielkie jak i małe firmy, przez co wiemy, że możemy sprostać każdym wyzwaniom.


Zobacz nasze pozostałe wpisy

 

Wszystko co musisz wiedzieć o księdze znaku

Księga znaku to kolejny krok dla tych, którzy posiadają już identyfikację wizualną marki (Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?). Czynniki wizualne odgrywają w naszych czasach ogromną rolę, jeśli chodzi o komunikację marki. Ważnym elementem tożsamości wizualnej jest więc księga znaku. Jak stworzyć i co powinna zawierać księga znaku? O tym dowiecie się z tego wpisu.

 

Co to jest księga znaku?

Księga znaku to zebrane w jednym, spójnym dokumencie zasady i standardy dotyczące korzystania z elementów tożsamości marki, w szczególności logo i identyfikacja wizualna. Jest konieczna, jeśli chcemy prowadzić marketing na różnych polach. To przy jej pomocy graficy decydują czy nasze logo będzie się dobrze prezentowało w różnych materiałach reklamowych.

Jeśli planujesz stworzyć logo lub księgę znaku to sprawdź naszą ofertę.

Księga znaku jest swego rodzaju mapą, rozkładem jazdy, który odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące logo.

Znajdziesz w niej informacje o kolorystyce, czcionce, stylu, ułożeniu logotypu i sygnetu, a także proporcje i wymiary logo.

 

Do czego potrzebna jest księga znaku?

Księga znaku będzie przydatna, jeśli planujesz umieszczenie swojego logo w różnych kanałach reklamowych np. plakatach promujących konferencję czy targi, czasopiśmie lub materiałach rozdawanych w trakcie tych wydarzeń.

Ponadto, tworząc wideo promujące Twoją firmę skorzystasz z księgi znaku np. w przypadku, gdy logo ma być umieszczone na różnokolorowym lub zmieniającym się tle.

Księga znaku zawiera informacje o tym, jakie tło powinno być użyte, aby Twoje logo było wyraźne i widoczne.

 

W FoxMedia zajmujemy się tworzeniem brandingu i identyfikacji wizualnej. Sprawdź naszą ofertę: Branding i rebranding

 

Co musi zawierać każda księga znaku?

Jest kilka elementów, które zawiera każda księga znaku. W niektórych przypadkach różnią się one od siebie pewnymi niuansami. 

Oto 10 najważniejszych informacji, które znajdziesz w księdze znaku:

 

Czy moja firma potrzebuje księgi znaku?

Opisaliśmy pokrótce najważniejsze elementy każdej księgi znaku. Pamiętajmy jednak, że może się ona poszerzyć o kolejne elementy oraz modyfikacje. Wszystko zależy od tego, w jakich obszarach będzie się pojawiało Wasze logo.

Przykład świetnie opracowanej księgi znaku.

Czy moja firma potrzebuje księgi znaku?

Tak, zdecydowanie tak! Przede wszystkim dlatego, aby uniknąć błędów i nieporozumień związanych z czytelnością logo w różnych kanałach reklamowych. Oprócz tego, księga znaku zapewnia szybkie zrozumienie na linii klient-wydawca, dzięki czemu oszczędzimy bardzo wiele czasu.

Przeczytaj również:

 1. Niezbędne pojęcia w marketingu, które warto znać
 2. Czy infografika to dobry pomysł na kampanię marketingową?
 3. Jak wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów?
 4. Jak kolory wpływają na decyzje zakupowe klientów?

Jakie pojęcia warto znać pracując z agencją marketingową?

Każda branża posługuje się specyficznym typem słownictwa, które ułatwia jej komunikację. Wymiana informacji między pracownikami jest o wiele łatwiejsza i szybsza, gdy posługują się skrótami, których znaczenie jest zdefiniowane przez daną branżę. 

Dlaczego powinieneś znać podstawowe pojęcia, którymi się posługują? Jakie są niezbędne pojęcia w marketingu?

 

Dlaczego znajomość pojęć marketingowych jest ważna?

Znajomość podstawowych pojęć marketingowych przyda się nie tylko agencji, ale także klientowi, który korzysta z konkretnej usługi. Dlaczego?

Im lepiej orientujemy się w języku danej branży, tym lepiej się komunikujemy. Dzięki temu możemy w prosty sposób powiedzieć jakiego finalnego efektu oczekujemy lub który element nam się nie podoba i dlaczego. Usprawnia to zdecydowanie pracę i pozwala uzyskać to, czego faktycznie potrzebujemy od agencji.

Oto 5 niezbędnych pojęć w marketingu, które ułatwią Ci komunikację z agencją.

 

Lista najważniejszych zwrotów marketingowych

 

UX, czyli doświadczenia użytkownika

UX po angielsku oznacza user experience. Jest to zbiór wrażeń i doświadczeń użytkowników, którzy korzystają z danego produktu cyfrowego, np. strony www, e-booka czy aplikacji. 

Mówiąc bardziej wprost UX mówi o tym, czy Twoja strona internetowa jest wygodna w poruszaniu się i czy użytkownik dokładnie wie, gdzie może znaleźć najważniejsze informacje w możliwie krótkim czasie.

Zobacz naszą ofertę:

 

Czy dbanie o poprawny UX jest ważne?

Zapewnienie wysokiej jakości UX na stronie internetowej czy aplikacji zwiększa jej skuteczność. Co to znaczy w praktyce?

Oprócz wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, strona ma po prostu działać i kierować użytkowników tam, gdzie tego chcemy. W związku z tym, poprawny UX zwiększy konwersję na stronie internetowej, a co za tym idzie przyciągnie więcej potencjalnych klientów, którzy mogą zdecydować się na Twoje produkty lub usługi. 

 

UI, czyli poprawny interfejs

UI z angielskiego oznacza user interface. Jest to węższe zagadnienie niż UX, ponieważ skupia się stricte na technicznych aspektach projektowania strony.

Do działań UI Designera należy projektowanie i implementowanie rozwiązań, a UX Designer zajmuje się planowaniem i analizowaniem struktury doświadczeń użytkownika.

 

PR, czyli to jak on nas mówią

PR, czyli public relations oznacza po prostu relacje publiczne. Posługiwanie się tym bardzo skutecznym narzędziem marketingowym pozwoli Twojej firmie przestać być anonimowym i dać się poznać szerszemu gronu odbiorców.

Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy i produktów ma za zadanie zwiększyć obroty w Twojej firmie i przyciągnąć nowych klientów.

 

Dlaczego warto konsekwentnie inwestować w działania PR?

W erze social media nikogo nie dziwi fakt, że należy dbać o swój dobry wizerunek. W gąszczu setek firm, które sprzedają podobne produkty chcemy, aby nasz brand się wyróżniał.

 

W FoxMedia zajmujemy się obsługą social mediów i tworzeniem oryginalnego content marketingu. Sprawdź naszą ofertę, aby dowiedzieć się więcej.

 

KV, czyli to jak nas widzą

KV, oznacza po angielsku key visual, czyli identyfikację wizualną firmy. Składają się na niego motywy graficzne przewijające się we wszystkich materiałach promocyjnych związanych z firmą. 

 

Jak stworzyć chwytliwy i zapadający w pamięci key visual?

O key visual (KV) pisaliśmy oddzielny artykuł Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?. Opowiedzieliśmy w nim m. in. dlaczego warto tworzyć chwytliwą identyfikację wizualną oraz jakie są cechy dobrego KV.

 

AIDA, czyli w jaki sposób klienci decydują się na zakup

AIDA jest modelem hierarchii podejmowanych decyzji przez klienta, który styka się z Twoją marką. AIDA jest akronimem, który powstał z pierwszych liter angielskich słów, oznaczających etapy procesu reakcji konsumenta na produkt

 

 1. Attention, czyli Uwaga. Klient w pierwszej kolejności musi zwrócić uwagę na Twój produkt czy usługę.
 2. Interest, czyli Zainteresowanie. Jeżeli klient wie już o istnieniu produktu czy usługi, należy zadbać o zwiększenie jego zainteresowania nim po to, aby został na dłużej.
 3. Desire, czyli Pożądanie. Zwiększenie zainteresowania produktem sprawia, że klient zaczyna go chcieć, pożądać. Pojawiają się w jego głowie myśli: Lubię ten produkt, chcę go kupić.
 4. Action, czyli Działanie. Cały proces ma doprowadzić go do zakupu lub skorzystania z usługi.

 

Bardzo ogólnie mówiąc, AIDA to proces od wzbudzenia Uwagi w kliencie do Zainteresowania, które przez Pożądanie prowadzi do Działania. Modelem tym posługują się największe marki, którym zależy aby klienci zostali z nimi na dłużej i wracali przy kolejnych zakupach.

 

Agencja marketingowa FoxMedia mówi w Twoim języku

Jeśli szukasz sprawdzonej agencji, która od podstaw zaprojektuje Twoją stronę internetową lub stworzy materiały marketingowe napisz do nas! 

Przeczytaj również:

 1. Czy infografika to dobry pomysł na kampanię marketingową?
 2. Jak wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów?
 3. Jak kolory wpływają na decyzje zakupowe klientów?
 4. Firma
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...

Czy wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów?

 

Nie każda firma potrzebuje wizerunku marki, aby osiągnąć sukces. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem czy jednak jesteś pewien, że to nieprawda? O tym powiemy sobie później, ale zacznijmy od podstaw. Dowiedzmy się czym jest i jak wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów.

 

Czym jest wizerunek marki?

Wizerunek marki bardzo mocno dotyka tematu key visual, czyli identyfikacji Twojej marki. O tym jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich wpisów, warto odświeżyć.

W FoxMedia pomożemy Ci stworzyć wyjątkowy key visual, który będzie służył przez długie lata.

 

Zobacz naszą ofertę:

Na wizerunek marki składa się kilka najważniejszych cech: 

 

Wygląd, jak już wspomnieliśmy wiąże się z key visual. Zachowanie jest ściśle związane z kulturą firmy, czyli traktowaniem pracowników, wizerunkiem pracodawcy, a także działaniami na rzecz obsługi klienta. Komunikacja, jak można się łatwo domyślić określa w jaki sposób firma mówi o sobie swoim odbiorcom. Są nimi stali, jak również potencjalni klienci. 

Oprócz trzech najważniejszych członów wizerunku marki są jeszcze inne, pomniejsze elementy, które się na nią składają. Każde zdarzenie, informacja czy też plotka mogą być traktowane jako składowa wizerunku marki.

 

Jak kreować wizerunek marki?

Jeśli chcemy zbudować silną, rozpoznawalną markę powinniśmy zastanowić się w jaki sposób chcemy ją kreować. Kreacja tak naprawdę rozpoczyna się już na etapie projektowania, wymyślania wizji i misji marki. To wtedy decydujemy o jej najważniejszych cechach. 

 

Kreowanie wizerunku marki możemy oprzeć na 5 aspektach:

 

Jak wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów?

Odpowiedzi na wyżej postawione pytania mogą pomóc Ci wpłynąć na decyzje zakupowe klientów. Wyróżnienie się na tle konkurencji to nie tylko oryginalne logo, key visual czy świetny marketing, lecz przede wszystkim produkty czy usługi na wysokim poziomie wykonywane z najwyższą starannością!

 

Oto kilka najważniejszych cech wpływających na decyzje zakupowe klientów:

 

Pamiętajmy, że przekaz marketingowy nie powinien być przesadnie udziwniony czy skomplikowany. 

 

Jeżeli komunikat jest niejasny dla konsumenta może być po prostu nieskuteczny. 

 

Jak praktycznie podejść do kreowania marki?

Samo pojęcie kreowanie marki może brzmieć dość enigmatycznie dla kogoś, kto nigdy nie interesował się tym tematem, a chciałby zostać przedsiębiorcą. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny i na sam początek warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

 

Jest to pytanie dotyczące realnej struktury firmy. Na tym etapie powinniśmy wytknąć błędy jakie popełniamy oraz podkreślić zalety i dobre decyzje. W przypadku dużych firm, warto przeprowadzić ankietę wśród pracowników, aby poznać też ich zdanie.

 

Bardzo ważna informacja dotycząca wizerunku zewnętrznego. Nasi klienci, o ile nie są naszą konkurencją, będą tu naszym medium. Warto skonfrontować naszą wizję z wizją zewnętrzną. To często otwiera oczy i podsuwa pomysły.

 

To jest moment, gdzie możemy puścić wodze fantazji. Konkretne określenie tego, dokąd chcemy dotrzeć ułatwi planowanie kolejnych działań. Jakie obroty chcemy osiągać? Ile nowych produktów wprowadzimy na rynek przez najbliższe pół roku? Do jakich klientów chcemy dotrzeć? Chcąc osiągnąć sukces i rozwijać firmę powinniśmy myśleć dalekosiężnie i stawiać sobie ambitne cele.

 

Konfrontujemy wszystkie poprzednie pytania z naszą realną sytuacją i kreujemy markę. 

 

Rodzaje wizerunku marki

Skoro jasno powiedzieliśmy sobie na czym stoimy, co myślą o nas inni oraz gdzie chcemy się znaleźć warto powiedzieć sobie o trzech głównych rodzajach marki.

Pozytywny wizerunek marki jest najbardziej pożądany, ale nie jest niezbędny do działania firmy o czym za chwilę. Wspomaga on działania firmy poprzez np. pozyskiwanie nowych klientów.

Nijaki wizerunek jest obojętny dla organizacji.

Negatywny natomiast szkodzi reputacji i może przynieść realne szkody firmie. Chcąc zmienić lub określić wizerunek firmy tworzy się kampanie wizerunkowe.

 

Czy tworzenie wizerunku marki jest konieczne?

Wracamy do pytania postawionego na samym początku wpisu. Wiedząc już czym jest wizerunek marki, jak go stworzyć oraz jaki ma wpływ na decyzje zakupowe klientów zastanówmy się czy jest on niezbędny? Oczywiście, że nie. Podam przykład.

Istnieją setki tysięcy działalności gospodarczych, które świetnie radzą sobie na polskim rynku. Są to m. in. miejsca oznaczone jako “Sklep spożywczy” czy “Fryzjer damski”. Działają one na tak małą skalę w lokalnym rynku, że nie potrzebują tworzenia skomplikowanych wizerunków, aby dotrzeć do konsumentów, bo i tak ich zdobędą. Wiąże się to przede wszystkim z małą konkurencją oraz społecznością, która te punkty odwiedza.

 

W FoxMedia wymyślimy i zaprojektujemy wizerunek marki dostosowany do Twoich potrzeb

Kreowanie wizerunku marki to temat obszerny i wymagający systematycznej pracy szczególnie w sieci. Dziennie setki firm starają się docierać ze swoim komunikatem do odbiorców chcąc przyciągnąć ich do siebie. Jeżeli nie jesteś pewien jak stworzyć spójny i przyciągający wizerunek marki napisz do nas. Pomożemy!

 

Zobacz również:

 1. Jak kolory wpływają na decyzje zakupowe klientów?
 2. Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?
 3. Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?
 4. CMYK, RGB, A MOŻE PANTONE?

Co musisz wiedzieć o kolorach Twojego brandu?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Kolorystyka brandu z punktu widzenia konsumenta to rzecz raczej czysto estetyczna. O ile nie jest on specjalistą do spraw reklamy lub nie interesował się tematem wcześniej nie powiąże kolorystyki z emocjami. Ot, czysty walor estetyczny, który ma ładnie wyglądać. W rzeczywistości sprawa ma się zupełnie inaczej, można by nawet powiedzieć, że jest w tym głębsza filozofia i zamysł, który nigdy nie jest przypadkowy. Odpowiedzmy sobie na pytanie: jak kolory wpływają na decyzje zakupowe klientów?

Na czym polega psychologia kolorów?

Wybór kolorystyki brandu odbywa się dokładnie na tym samym etapie co projektowanie identyfikacji wizualnej, o której pisaliśmy już wcześniej (Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?). Wyjaśniliśmy w nim co dokładnie składa się na identyfikację wizualną i jak za jej pomocą przyciągnąć klientów. Jedną ze składowych tego procesu to właśnie wybór koloru, która opiera się na szerszym pojęciu jakim jest psychologia kolorów. Na czym ona polega?

[Z FOXMEDIA STWORZYSZ UNIKALNY KEY VISUAL SWOJEJ FIRMY]

Psychologia kolorów to istotny, oparty na badaniach naukowych i testach element neuro marketingu. Za pomocą kolorów jesteśmy w stanie zbudować świadomość marki, ukształtować opinię, pozyskać nowych klientów, jak również wpłynąć na ich decyzje zakupowe. Możesz o tym przeczytać w badaniach naukowych (m. in. dr hab. Marii Śmiechowskiej z Uniwersytetu Szczecińskiego), które zgodnie mówią aż o 60% klientów, którzy dokonują zakupu na podstawie barwy opakowania. 

Jak widzisz , są to strategiczne obszary, na których opiera się każda dobrze prosperująca i przede wszystkim, zarabiająca dobre pieniądze marka. Nie warto więc bagatelizować tematyki doboru kolorów.

Jakie kolory powodują, że kupujemy więcej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: który kolor powoduje największą sprzedaż. Każdy z podstawowych sześciu kolorów ma inne zadanie, wywołuje zupełnie inne emocje i pasuje do innej branży czy produktu. Omówimy pokrótce każdy z nich.

Kolor czerwony

Kolorem, który wykorzystywany jest do zachęcania klientów do szybkich, impulsywnych zakupów jest kolor czerwony. Działa on również zwierzęco i mobilizująco na konsumentów. Czerwony kolor możemy spotkać w napisach informujących o wyprzedażach, a także w gastronomii. W tych sektorach liczy się szybka decyzja i szybka odpowiedź, dlatego firmy fast foodowe wykorzystują czerwień na potęgę.

Kolor pomarańczowy

Nieco delikatniejszym kolorem, choć o podobnym działaniu jest kolor pomarańczowy. Za jego pomocą nie wyzwolimy w kliencie zwierzęcej natury, ale zakomunikujemy nim entuzjazm, witalność i życzliwość naszej marki. Podobnie jak czerwony, zachęca do zakupów, lecz nie jest tak agresywny. Sprawdzi się wśród marek skierowanych do młodych.

Kolor żółty

Kolor żółty kojarzy się ze słońcem i radością, ale jest to również kolor zazdrości. Jego krzykliwość przyciągnie uwagę klientów i przypisze marce pozytywne emocje. Marki turystyczne często wykorzystują kolor żółty chcąc zachęcić klientów do wycieczek do ciepłych krajów, w których mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę i wypoczynek.

Kolor zielony

O wiele spokojniejszych kolorem kojarzącym się z błogością i nadzieją jest kolor zielony. Daje on poczucie harmonii, bezpieczeństwa i zapewnia konsumenta o naturalności naszych produktów. Stąd wiele marek produkujących naturalne kosmetyki wykorzystuje go w swoim brandingu. Ten kolor sprawdza się również doskonale w placówkach finansowych i medycznych.

Kolor niebieski

Kolorem, który jeszcze bardziej rozbudza zaufanie wśród klientów jest kolor niebieski. Często biura wykorzystują go, aby zwiększyć skupienie i produktywność wśród pracowników. Niebieski to też kolor czystości i świeżości, dlatego też wykorzystywany jest przez marki z branży medycznej, finansowej oraz technologicznej.

Kolor czarny

Ostatnim z podstawowych kolorów wykorzystywanych w marketingu jest kolor czarny. Jest to kolor kojarzony z elegancją i luksusem. Bardzo mocno buduje on autorytet i stwarza wrażenie profesjonalizmu i powagi. Marki z branży towarów luksusowych często go używają, ale również branża odzieżowa czy technologiczna.

Jak kolory wpływają na decyzje zakupowe klientów?

Wybór kolorystyki pomaga dotrzeć do określonej grupy docelowej. Badania pokazują, że do kolorów powodujących spontaniczne zakupy zaliczają się pomarańczowy, czerwony, czarny i niebieski. Natomiast osoby oszczędne chętniej wybiorą firmę o kolorach granatowym i zielonym. 

Jak można łatwo zauważyć, kolorystyka jest bardzo ważnym elementem w budowaniu ścieżki zakupowej klientów oraz docieraniu do konkretnej grupy docelowej. Za ich pomocą możesz zbudować brand wywołujący określone emocje, dzięki czemu pozostaniesz na dłużej w głowach odbiorców. Warto więc eksperymentować z kolorami i nie sprowadzać ich doboru do roli estetycznej.

Jak dobierać kolory pod konkretne marki?

Przedstawimy kilka pomysłów jak przeprowadzić burzę mózgów i wybrać odpowiednią kolorystykę dla brandu lub produktu, który chcesz wprowadzić na rynek.

  1. Zbierz najważniejsze słowa kluczowe/skojarzenia/wartości, którymi kieruje się Twoja firma lub z jakimi chce być kojarzona.
  2. Pomyśl o kliencie! Kim jest? Co jest dla niego ważne? Jakimi wartościami się kieruje? Jakie ma preferencje zakupowe i czym kieruje się przy zakupie? To bardzo ważny etap.
  3. Na tym etapie dobieramy kolor pod wcześniej wybranego potencjalnego klienta docelowego. W pierwszej kolejności dobierz kolor, który ma powodować jakąś konkretną reakcję u klienta (spontaniczny zakup, relaks, poczucie bezpieczeństwa). Na tej podstawie pomyśl o warstwie estetycznej.
  4. Kolory dodatkowe. Dobierz dodatkowe barwy do swojego głównego koloru przewodniego. Możesz to zrobić za pomocą koła barw, które ułatwia dobór kolorów tak, aby do siebie pasowały.
  5. Przetestuj wybraną kolorystykę na grupie kontrolnej. Dotychczasowi klienci, pracownicy firmy itp. Spytaj o skojarzenia, emocje jakie wywołały.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy, aby stworzyć profesjonalny i unikatowy brand wraz z jego identyfikacją wizualną napisz do nas! W FoxMedia pracujemy z pasją i zaangażowaniem, które przekłada się bezpośrednio na zadowolenie klientów. Zapraszamy do kontaktu! 

Zobacz również:

 1. Logo i identyfikacja wizualna 
 2. Branding i rebranding 
 3. Oferta Strony internetowe i landing page
 4. CMYK, RGB, A MOŻE PANTONE?
 5. Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?
 6. Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?
 7. Jak wizerunek marki wpływa na decyzje zakupowe klientów?

Agencja reklamowa FoxMedia

FoxMedia tworzy dla Ciebie praktyczne, kreatywne i przemyślane rozwiązania, dzięki którym sprzedaż Twoich produktów i usług wzrośnie.

Wyróżnia nas kompleksowość oferty i nieszablonowe podejście do każdego zlecenia.

Współpracując z nami możesz mieć pewność, że zajmiemy się wszystkim, aby umocnić Twoją markę na rynku.

Oferujemy outsourcingowe usługi graficzne dla firm, wydawnictw, korporacji i klientów indywidualnych w zakresie projektowania reklam (kreacji), składu i łamania magazynów, gazet, książek, folderów, katalogów, ulotek, plakatów.

Jeśli szukasz sposobu jak wyjść ze swoją ofertą do klientów zapraszamy do współpracy!

Doskonale wiemy, czym jest kreatywność i dążymy do tego, aby każdy projekt był zrealizowany w najdrobniejszych szczegółach.

Obsługujemy zarówno małe, jak i duże firmy w Polsce

Od kilku lat dbamy o realizację najbardziej wymagających firm w Polsce, także tych z największymi ogólnokrajowymi aspiracjami. Każdemu projektowi, przypisany jest indywidualny opiekun – account, oraz grafik z bogatym stażem. Daje to pełną gwarancję, że projekty będą wykonywane terminowo i z największą starannością.

Tworzymy koncepcję dopasowaną do Twoich wymagań

Doskonale działamy w segmentach reklamowych, które możesz podziwiać w naszym portfolio. Nie mamy sobie równych jako agencja full service!

Zobacz naszą ofertę:

Sprawnie i profesjonalnie stworzymy koncepcję dopasowaną do Twoich wymagań, a następnie precyzyjnie ją zrealizujemy.

Posiadamy umiejętność trafnego diagnozowania potrzeb. Doradzamy rzetelnie, co skutkuje oszczędnościami naszych Klientów zachowując jednocześnie wysoką jakość.

Posiadamy szeroki zakres usług

Projektujemy katalogi, logotypy, identyfikacje wizualną, strony www i reklamy internetowe. Wykonujemy pełne systemy identyfikacji wizualnej (Corporate Identity) firm i instytucji, tworząc księgę standardów zawierającą min. logo, kolorystykę, liternictwo oraz zasady zastosowania.

FoxMedia to sprawdzony i stabilny zespół.

W naszej ofercie znajdują się między innymi usługi z zakresu planowania strategii marketingowej, projektowania graficznego oraz produkcji i montażu różnego rodzaju reklam.

Skontaktuj się z nami i razem zdecydujemy jakich usług potrzebuje Twoja firma!

 

Jak przyciągnąć klientów za pomocą key visual?

 

Co to jest key visual?

Key visual to nic innego jak motyw graficzny, styl, który jest ściśle związany z Twoją marką. Nawiązuje on do wartości Twojej firmy pojawiając się we wszelkich materiałach promocyjnych, takich jak wizytówki, dokumenty, prezentacje, strona internetowa czy opakowania produktów.

Celem tworzenia key visual, czyli innymi słowy identyfikacji wizualnej marki, jest nadanie jej unikalnego charakteru i tożsamości.

Budowanie key visual rozpoczyna się zwykle już na etapie projektowania logo Twojej firmy. Jest to ważne z tego względu, że te dwa elementy powinny z sobą rezonować, być spójne i czytelne dla odbiorców.

 

Cechy dobrego key visual

Skuteczny i dobrze działający key visual powinien zapadać w pamięć Twoim odbiorcom.

 

Oto najważniejsze cechy dobrego key visual:

W FoxMedia, dzięki naszemu doświadczeniu tworzymy identyfikacje wizualne w zgodzie z tym, czego oczekuje i potrzebuje nasz klient.

Zawsze staramy się dopasować motyw graficzny oraz kolory tak, aby nawiązywał on do produktów czy usług oferowanych przez daną firmę.

 

Zobacz również: Jak stworzyć i co powinna zawierać księga znaku?

 

Najważniejsza jest spójność

Tym, co przyciąga klientów w dobrze zaprojektowanym key visual jest jego spójność.

Dzięki temu budujesz w głowach swoich odbiorców wizję zgranej i dobrze uporządkowanej firmy. Przekłada się to bezpośrednio na zaufanie i chęć powracania do Ciebie oraz polecania innym Twoich usług, a na tym Ci przecież zależy, prawda?

Zachowując całkowitą spójność spowodujesz, że Twoja marka zapadnie odbiorcom w pamięci na dłużej.

Dobrze zaprojektowany motyw graficzny reprezentujący Twoją firmę to gwarancja skuteczności we wszelkich kampaniach promocyjnych oraz reklamach. 

Zobacz również: Czy infografika to dobry pomysł na kampanię marketingową?

Key visual powinien być prosty i zrozumiały 

Wymyślając unikalny i charakterystyczny projekt key visual można zapędzić się w kozi róg i zbytnio skomplikować sprawę.

Zwykle takie rozwiązania nie będą zbyt skuteczne, ponieważ Twój odbiorca powinien z łatwością odtworzyć w głowie elementy związane z Twoją firmą.

Bardzo ważny jest prosty, a zarazem charakterystyczny przekaz.

Świetnym przykładem jest firma Play, która króluje wśród operatorów sieci komórkowych w Polsce. Widząc kolor fioletowy i charakterystyczny, geometryczny kształt od razu wiemy, że to Play.

W naszym portfolio mamy realizację dla słynnej, polskiej firmy Łucznik, która również ma świetną renomę wśród producentów maszyn do szycia.

Prosta i charakterystyczna identyfikacja wizualna była jednym z kluczowych elementów osiągania sukcesu tej polskiej marki.

 

Stwórz key visual, który zapadnie w pamięci

Pamiętając o cechach, które wymieniliśmy wcześniej przedstawimy Ci konkretne rozwiązania, których warto się trzymać chcąc zachować spójny przekaz.

 

Oto kilka przykładów, gdzie spójność odgrywa bardzo ważną rolę:

Jak sam widzisz, elementów składających się na spójny i unikalny key visual jest bardzo wiele, a to tylko kilka z nich.

Myśląc o swojej identyfikacji wizualnej spróbuj wyobrazić ją sobie jako całość, spójrz na nią z dystansem i zastanów się, czy jako odbiorca zainteresowałbyś się nią? 

 

W FoxMedia pomożemy Ci stworzyć wyjątkowy key visual, który będzie służył przez długie lata.

 

Możliwości jest tutaj naprawdę bardzo wiele, ale prostota i minimalizm potrafią zdziałać cuda.

Jeżeli jednak masz ciekawy i szalony pomysł na identyfikację wizualną swojej firmy i nie do końca wiesz jak się za to zabrać to zgłoś się do nas! Pomożemy!

 

Zobacz również: