Blog updates

Latest news & updates
News

Czym różni się druk offsetowy od cyfrowego?

kwiecień 12, 2017

Nasza agencja oferuje swoim klientom nie tylko wykonanie projektu graficznego, ale także wydruk materiałów reklamowych. Druk takich materiałów jak ulotki, plakaty, wizytówki, foldery, broszury możemy wydrukować offsetowo oraz cyfrowo. Ale czym różnią się te metody druku?

 

DRUK CYFROWY

Świetnie się sprawdza przy małym nakładzie materiałów, gdzie czas realizacji jest bardzo krótki. Jakoś wydrukowanych ulotek czy innych materiałów reklamowych jest znacznie lepsza niż ze zwykłej biurowej drukarki lub plotera. Mamy tu możliwość wydruku w różnych formatach i gramaturach papieru. Już od 1 sztuki możemy wydrukować wizytówki, ulotki, plakaty, foldery, broszury, plakaty, pocztówki, kartki itp. Jednak przy nakładach powyżej 100 sztuk bardziej opłaca się finansowo druk offsetowy. Jakość samego wydruku cyfrowego jest trochę słabsza w porównaniu do druku offsetowego, szczególnie w pełnych kryciach, aplach. Jeśli potrzebujesz szybkiej realizacji w małym nakładzie ten rodzaj druku najlepiej się sprawdzi!

DRUK OFFSETOWY

Najczęściej stosowana technika druku. W druku offsetowym obraz wcześniej naświetlony na matrycy przenoszony jest na papier. Ten rodziaj druku opłaca się przy nakładach od 100 szt. Najczęściej drukowane są w tej technice ulotki, foldery, katalogi, teczki, wizytówki, plakaty, kalendarze. Oraz wiele innych materiałów reklamowych wykonywanych zazwycaj z papieru o gramaturze do 350 gr/m2. Czas realizacji wydruku wynosi około 3 dni robocze, ze względu na proces produkcji. Druk offsetowy charakteryzuje się najwyższą rozdzielczością wydruków. Dodatkowym atutem jest możliwość uszlachetnienia wydruku poprzez foliowanie folią mat, błysk, tloczeniem czy nałożeniem wybiórczo lakier UV. Druk offsetowy jest najczestrzym rodzajem druku wykonywanym u nas w agencji.

ul. Gen.T.Kościuszki 130b/11

50-439 Wrocław

tel. (71) 79 361 81